Badem, beyin sağlığı ve gelişimi açısından gerekli olan birçok vitamin ve mineral içerir. Özellikle kavrulmamış çiğ badem tüketmek sağlık açısından son derece faydalıdır.

Beyin sağlığı için çiğ bademin faydaları: Düzenli olarak her gün bir avuç çiğ badem tüketmek beyin sağlığı için çok faydalıdır. Çiğ bademin düzenli tüketilmesi Alzheimer’ı önlemeye yardımcı olabilir. Aynı zamanda badem vücuda enerji verdiği için yorgunluğa iyi gelir.

Kolesterol üzerinde çiğ bademin faydaları: Çiğ badem tüketmek kolesterol dengenize büyük yarar sağlar. Vücudunuzun kolesterol seviyesini dengede tutmaya yarar. Kötü kolesterol seviyesini belirgin şekilde düşürür. Kolesterolü dengelediğinden kalp krizini önlemeye yardımcı olur.

Kemik sağlığı için çiğ bademin faydaları: İçerdiği fosfor sayesinde osteoporoz, yaşa bağlı kemik erimesi sorunun önlenmesinde yarar sağlar.

Kalp sağlığına faydaları: Çiğ badem kalp sağlığı için de çok yararlıdır. İçerdiği yüksek doymamış yağ miktarı kalp ve damar hastalıklarına iyi gelir.

Bağışıklık sistemine faydaları: Çiğ badem alkali maddeler açısından çok zengindir ve düzenli badem tüketimi bağışıklık sisteminin sağlıklı şekilde çalışmasına yardımcı olur.

Cilt için çiğ bademin faydaları: Birçok sabun ve cilt ürününün badem yağı içerdiği dikkatinizi çekmiş olabilir. Badem yağı çok güçlü bir nemlendirme özelliğine sahiptir.

Kan şekeri üzerindeki faydaları: Yemekten sonra tüketilen çiğ badem insülin ve glikoz seviyelerindeki dalgalanmaları azaltır. Böylece kan şekeri seviyenizin ani yükselmelerinin önüne geçmiş olursunuz.

Ücretsiz Kargo

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Doğrulama Kodu

Kavrulmamış Badem | 1000 Gr

  • 200,00TL


Benzer Ürünler

Üzüm Pekmezi 1Kg

Üzüm Pekmezi 1Kg

Köy Yapimi %100 Doğal Katkisiz Üzüm Pekmezi̇ KESİNLİKLE KÖY YAPIMI OLUP %100 DOĞAL ÜZÜM PEKMEZİ..

80,00TL

Siyah Kuru Üzüm 1Kg

Siyah Kuru Üzüm 1Kg

Siyah Kuru Üzüm Kuru üzüm; gerçek bir beyin besinidir.Beynimizin çalışmasına en çok yardım eden..

110,00TL

Kuru Kayısı - Gün Kurusu 1Kg

Kuru Kayısı - Gün Kurusu 1Kg

Kuru Kayısı Tüketiminin Sağlığa Katkıları Kuru kayısı, bilindiği üzere taze kayısıların özel te..

210,00TL

Sarı Kuru Kayısı 1 Kg | Malatya Organik Ürünler

Sarı Kuru Kayısı 1 Kg | Malatya Organik Ürünler

Kuru Kayısı Tüketiminin Sağlığa KatkılarıKuru kayısı, bilindiği üzere taze kayısıların özel teknikle..

200,00TL

Etiketler: badem, çiğ badem, kavrulmamış Badem, malatya, malatya badem, malatya organik, türkiye badem, malatya pazarı